David-Andersen

Ring, Rosett smaragdslipt med diamanter 1,07 ct

84 990,-


Velg ønskeliste
eller
O

Lagerstatus:

    Avvik kan forekomme. Kontakt butikken for å bekrefte at varen er på lager.


Beskrivelse

En tidløs diamantring fra David-Andersen med et uttrykk som balanserer styrke og eleganse. Ringen er laget i 585 hvitt gull og prydes av en håndplukket smaragdslipt diamant på 0,70 carat i en klassisk rosettfatning. Langs ringskinnen sitter 32 brilliantslipte diamanter på totalt 0,37 carat, som tilfører ekstra glans og fremhever den vakre senterstenen. Diamantene har kvalitet Top Wesselton VVS og Top Wesselton SI, og ringen leveres med GIA-sertifikat.


Denne ringen er en del av Kjærlighet & Forlovelse, vår kolleksjon av forlovelsesringer og diamantringer skapt for å feire kjærligheten. Med håndfattede diamanter i ulike slipformer kan hver ring bli et personlig uttrykk for deres historie sammen.

Spesifikasjoner
Varenummer: DA011117EM-70
Utforming: 585 hvitt gull
Hovedmateriale: Hvitt gull
Dekorasjon: Diamant
Mål: Ringskinne: 2 mm
Merkevare: David-Andersen
Diamantslip: Smaragd
Kolleksjon: Diamant
Steninformasjon
  Hovedsten: Diamant Sekundærsten: Diamant
Antall diamanter 1 32
Totalvekt diamanter 0,70 ct 0,37 ct
Farge Top Wesselton (G) Top Wesselton (G)
Klarhet VVS SI
Slip Smaragdslip Brilliantslip
Om David-Andersen
I over 140 år har David-Andersen designet utallig flotte smykker. Vi er stolte av at vi den dag i dag har vårt eget gullsmedverksted på Egertorget i Oslo. Våre gullsmeder håndlager de vakreste smykker med diamanter og andre edelstener. I tillegg til en rekke kjente merkevarer har vi også flere egenproduserte smykkekolleksjoner.
Bytte og retur
Vi tilbyr 14 dagers angrerett og én måneds bytterett på varer som er kjøpt i vår nettbutikk.
Alle varer kan også byttes i våre fysiske butikker.
Størrelsesguide

Bruk en ring du allerede har

Du kan finne en indikasjon på din ringstørrelse ved å måle en ring du allerede har. Bruk et skyvelære eller en linjal til å måle den innvendig diameteren på ringen.

Benytt følgende formel:
Diameter (mm) x 3,14 = ca ringstørrlse
Tallet vil gi deg omkretsen på fingeren, og det er dette som indikerer din ringstørrelse.


Knyt en tråd rundt fingeren

Ta tråden rundt den fingeren du ønsker å måle og sett et merke med tusj der tråden overlapper. Legg deretter tråden inntil en linjal for å se lengden. Det er viktig at tråden ikke sitter for stramt eller for løst når du måler. Det kan være lurt å gjenta prosessen et par ganger for å sikre at målingen blir riktig. Omkretsen på fingeren forteller deg nemlig hvilken størrelse du er.

Kommer snart - ta kontakt for spørsmål

Kommer snart - ta kontakt for spørsmål